Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego warto używać perlatora?

Kiedyś za wodę płaciło się z góry za cały miesiąc, nikt nie dbał o to ile jej wykorzystał - teraz sytuacja plasuje się inaczej. Każdy, kto jest podłączony do sieci wodociągowej płaci za tyle wody, ile wykorzysta przez dany miesiąc. Rachunki za wodę stale się zwiększają. W takiej perspektywie warto znaleźć sposób na to jak oszczędzać.

Zmniejszenie rachunków za wodę nie musi być takie trudne jak zna się dobry sposób. Czasami wystarczy instalacja produktywnych perlatorów napowietrzających wodę, by zmniejszyć rachunki za wodę nawet o połowę. Takie perlatory, jak te, które znajdują się na http://www.krainawody.pl/109-perlatory redukują zużycie wody często do 70%.

Na czym opiera się mechanika działania perlatora? To sprytne urządzenie rozprasza wodę i hamuje ciśnienie instalacji. Woda rozproszona jest bardziej wydajna w czasie takich czynności jak mycie rąk czy naczyń. Coraz więcej sklepów sprzedających armaturę kuchenną i łazienkową montuje do swoich produktów perlatory napowietrzające wodę zdając sobie przy tym sprawę z ich użyteczności.

Koszt perlatorów jest naprawdę niewielki. Standardowe produkty można znaleźć już za około 10 zł. Lepszej jakości perlatory (gdzie obiecywana jest wyższa oszczędność wody) mogą stać na półce za dwadzieścia złotych. Nie są to duże wydatki jak widać. Dobrze jest przeprowadzić test po zakupie perlatora napowietrzającego. Przed instalacją możemy napełnić naczynie wodą używając starego perlatora. Następnie operację przeprowadzić po zmianie perlatora. Redukcja zużycia wody widoczna gołym okiem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Woda wodociągowa w Opolu

Uzdatnianie wody to temat, który dzieli ludzi. Niektórzy twierdzą, ze woda z kranu nadaje się do spożycia, inni używają specjalnych filtrów. Chociaż woda wodociągowa jest oczyszczona i teoretycznie nadaje się do spożycia, to nie chcemy jej pić chociażby ze względu na smak. Woda butelkowana jest zdrowsza, ma lepsze właściwości i po prostu dużo lepiej smakuje.

Pobieranie próbek wody do badania

Wytyczne dotyczące pobierania próbek wody do celów analizy są ściśle określane i opierają się na kilku zasadach ogólnych. Warto pamiętać, że ostateczna analiza wody musi być wykonana właściwie, co pozwoli na skuteczną ocenę jakości jej składu fizykochemicznego i mikrobiologicznego . Jeśli próbki do badań zostaną pobrane z tego samego miejsca, badanie wody będzie bardziej precyzyjne. Dzięki temu będzie mogła zostać ustalona o wiele dokładniejsza jakość wody.